سیب زمینی و خواص آن

تحقیقات جدید نشان می دهدكه پودرساخته شده از سیب زمینی معمولی می تواند خون را منعقد كند، بریدگی های كوچك را ببندد و به روشهای جراحی كمك می كند با مالیدن پودر مانند یك اسفنج خون را پاك كرده ویك مكانیسم اولیه انعقادی را آغاز می كند سپس فرآیند طبیعی لخته شدن جای آن را می گیرد و آمیلازها پودر را تجدید می كند. نتایج این مطالعات در نشست سالانه انجمن متخصصین بیهوشی آمریكا ارائه شده است . 


(این یك مكانیسم عمل جدید است ، این پودر خیلی مؤثر است و به نظر می رسد عوارض جانبی ندارد( . ارث و همكارانش اثر بخشی وایمنی پودر رادردرمان بریدگی های سطحی پوست در30 داوطلب سالم بزرگسال آزمایش كردند؛ در این مطالعات ، 2 بریدگی یكسان به طول 5 میلی متر وعمق یك میلی متر به فاصله ی 2 میلی متر از هم روی هر بازوی داوطلب ایجاد شد ، خون پاك شد و سپس پودر به سرعت روی یكی از بریدگی ها به كار برده شد وهر دو برش تحت فشار قرار گرفتند. 
محققان زمانی را كه خونریزی در هر بریدگی قطع شد ثبت كردند همچنین عكس هایی را در دقیقه دهم ، روز هفتم وروز سی ام بعد از بریدگی ها تهیه كردند.


در بیشتر بریدگی های تحت درمان با پودر خونریزی تقریباً فوری قطع شد ؛ ولی در بریدگی هایی كه تنها تحت فشار قرار گرفته بودند خونریزی به طور متوسط 6 دقیقه طول كشید . 
این پودر كرم رنگ سال گذشته به وسیله ی سازمان دارو و غذای آمریكا(FDA) تایید شده است واز نشاسته ی خالص شده كه به صورت ذرات كروی آسیاب شده تشكیل گردیده است چنین مطرح شده كه این پودر میتواند به سرعت وبه سلامت وبه طور مؤثر خون را در سطح جراحت های شدید منعقد كند و ممكن است نیاز به تزریق خون را كه خطرات خاص خود را دارد از بین ببرد .
یك فایده ی بزرگ این محصول آن است كه بر خلاف بیشتر مواد منعقد كننده ی خون نیازی به آماده سازی یا سردكردن ندارد . ارث می گوید : نشاسته به سرعت در حدود 24 ساعت تجزیه می شود ، این مهم است زیرا شانس كمی برای عفونت یا واكنش جسم خارجی وجود خواهد داشت.


مصرف نكردن سیب زمینی در وعده های غذایی مختلف می تواند موجب بروز مشكلات عصبی و پرخاشگری شود. 
سیب زمینی از گروه كربوهیدراتها است كه به گروه نشاسته نیز معروف است , ارزش غذایی و فیبر غذایی است . ویتامین های B این گروه شامل انواع ویتامین های گروه نقش مهمی در سلامت بدن به ویژه در مورد رشد مو و سلول های B گروه عصبی دارد. سیب زمینی به علت دارابودن فیبر غذایی مناسب , در تنظیم عمل كرد دستگاه گوارش و جلوگیری از یبوست مفید است و به این صورت كه فیبر غذای موجود در سیب زمینی پس از ورود به دستگاه گوارش به شكل اسفنج درمی آید و آب را به خود جذب می كند و به شكل مواد حجیم به عنوان محرك روده و تسویه روده عمل می كند . 
حذف سیب زمینی و یا به صورت كلی حذف گروه كربوهیدراتها می تواند موجب بروز مشكلات عصبی , پرخاشگری , یبوست می شود.

آفات و بیماریهای سیب زمینی و نحوه پیشگیری و مبارزه 


مطالب مرتبط:


فواید بی نظیر میوه سیبهمه چیز در مورد کشت بادام زمینی(Arachis Hypogaea)جلوگیری از فراموشی با خوردن سیبیک گونه سیب نادر در ایرانسیب را کامل گاز بزنید!فواید آب سیب زمینینحوه کاشت سیب زمینیخواص دارویی و درمانی بادام زمینیکشت بادام زمینیسیب زمینی و خواص آنمبارزه با نماتد سیب زمینینکات کلی در برداشت سیبرنگ درخت سیبزنگار سیبهرس درخت سیب